Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Tozkoparan Fragman

<< 6 7 8 9 10


Tozkoparan 34. Bölüm Fragmanı

Yorum Yaz (0 Yorum) Reklamlar
 
Reklamlar
Tür: Macera
Yönetmen: Şevki Es
Senaryo:
Kanal ve Yayın Günü: TRT 1 - Pazartesi - 20.00
Tozkoparan Oyuncuları:
Tozkoparan Mete Özgür Ege Nalcı(Mete)
Tozkoparan Konusu:

Her Pazar akşamı saat 18:00'de TRT 1 de ekranlara gelen Tozkoparan dizisinin yapımcılığını Elif Hamamcı’nın üstlendiği dizinin yönetmen koltuğunda Şevki Es oturuyor. Özellikle çocukların çok seveceği macera dolu çocuk dizisi olan Tozkoparan'ın kadrosunda Özgür Ege Nalcı (Mete), Burcu Altın, Burak Kut gibi isimler yer alıyor. Dizinin hikayesi ise kısaca şöyle:

Tozkoparan lakaplı Mete İstanbul'da yaşadığı dönemde akciğer hastalığı iyice kötüleşince ailesi tarafından küçük bir kasabaya taşınmalarıyla başlayan eğlenceli macera başlamış olur. Mete ailesiyle yaşayan astım hastası, zeki akıllı ancak içine kapanık on yaşında bir çocuktur.

Mete'nin en büyük özelliği Okçuluk'a olan meraklı olsa da hastalığı sebebiyle bu spor sadece hayallerinde kalmıştır. Oldukça hayalperest olan Mete yeni geldiği okulunda Okçuluk eğitimi verildiğini öğrenmesiyle hayallerini gerçekleştirmeye bir adım kalmıştır. Başarılı atışları ile okul takımına katılmayı başarmıştır.

Mete'nin hayatı ise ormanda yaşayan ve insanlar tarafından yabani adını verdikleri Salih ile tanışmasıyla tamamen değişecektir. Çünkü Salih kimse bilmese de Türk Okçuluğu'nun son sporcularından biridir. Mete ve arkadaşlarının ısrarı üzerine onları kırmayan Salih çocukları eğitmeyi kabul etmiştir. Çocuklar Salih amcaları sayesinde hem Geleneksel Türk Okçuluğunun önemli bilgilerini hemde güzel bir ahlak sahibi olacaklardır.

Yorum Yap

Tozkoparan dizisine 0 Yorum Yapıldı
    Tozkoparan dizisine ait herhangi bir yorum bulunamadı. Hemen Tozkoparan dizisine yorum yazarak sevdiğiniz dizinin daha popüler olmasına katkı sağlayabilirsiniz.